تقدیم به تو عسل جووون


http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/%D9%BE%D9%BE%D9%BE%D9%BE%D9%BE%D9%BE%D9%BE%D9%BE.jpg


[ بازدید : 8 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

[ پنجشنبه 28 دی 1396 ] [ 23:05 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولدت مبارک عسل جوون


سلام به همه ی شمادوستان خوب و عزیز یاران همیشگی.امروز تولد عسل جوونه من به عسل جون تولدش رو تبریک میگم از طرف همه ی شما هم بهش تولدش رو تبریک میگم امیدوارم سالیان طولانی با سلامتی زندگی کنی عسل جوون و زندگی پر از موفقیت داشته باشی. .ببخش که فرصت نکردم برات زیاد پست بزارم . داشتم دنبال وسایل قدیمیم می گشتم که به طور اتفاقی یکی از نقاشی های قدیمیم رو پیدا کردم ازش عکس گرفتم و براتون عکسش رو می زارم خیلی قدیمیه مال سال هفتاد و نه . یادش به خیر اون موقع ها یه حروفایی بود که برای نوشتن ازشون استفاده می کردیم بهش میگفتن حروف برگردون باید با مداد از پشت ورقه حروف برگردون فشار می دادیم تا حروف موردنظر بیفته رو صفحه کنار این نقاشی هم با اون حروفا نوشتم سوباسا اوزارا. اون موقع ها نمی دونستم که اصل فامیلیش اوزورا بوده .با ارزوی موفقیتبرای همه ی شما دوستانو همکاران و نویسندگان بزرگوار این سایت...بازم میگم عسل جوون تولدت مبارک عزیزم /
http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/6356-%D8%BA%D9%81%D9%81.jpg


[ بازدید : 9 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

[ پنجشنبه 28 دی 1396 ] [ 22:56 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولد عسل جوووونهسلام به همه ی شما دوستان خوب و عزیزم سایت هواداران سوباسا همچنان پا برجاست مثل خود سوباسا که همیشه مقاوم هست و شکست نمی خوره ما هم هر اتفاقی که بیفته بازم هستیم و به سایت سر می زنیم و نمی زاریم که هیچ وقت این سایت تعطیل بشه .منخودم یکی دو ماهه که مریض بودم و مشغله کاری هم نمی زاره که بتونم به سایت زیاد سر بزنم بعدشم این قدر مطلب درباره سوباسا گذاشتیم که فکر می کنم دیگه هیچ عکس و مطلبی نباشه که ما نذاشته باشیم . ولی بازم میگردیم و براتون مطلب از سوباسا می زاریم . از همه ی شما دوستان و هواداران سوباسا می خواهیم که تو این سایت ثبت نام کنید و برای هواداران سوباسا مطلب بزارین .28 دی ماه تولد عسل جوون مدیر این سایت ازتون می خوام که باشین و تولدش رو بهش تبریک بگین منم به نوبه خودم تولدش رد تبریک میگم عسل جوون تولدت مبارک عزیزم امیدوارم که همیشه شاد و موفق باشی عزیزم ....


[ بازدید : 10 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 22 دی 1396 ] [ 19:47 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

همدردی با زلزله زدگان کرمانشاه


سلام به همه شما دوستان عزیز و گرامی می خواستیماز همین جا و همین سایت همدردیمون رو با مردم زلزله زده کرمانشاه نشون بدیم امیدواریم که بتونیم هر کمکی که از دستمون بر میاد رو برای این مردم عزیز انجام بدیم چه نقدی و چه غیر نقدی .این مزاحم اینترنی هم مثل اینکه دست بردار نیست .

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/%D9%84%D8%A8%D8%A8%D8%A8.jpg
http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/%D9%86%D8%AE.jpg


[ بازدید : 47 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 27 آبان 1396 ] [ 23:03 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

داستان فوتبالیستها از اول تا اخر


سلام به همه ی شما دوستان خوب و عزیزم همه کاربران و نویسندگان امیدوارم روزهای خوبی رو پشت سر بگذارید . در این پست می خوام داستان کل فوتبالیستها رو براتون بزارم شاید ما قسمتهاییش رو فراموش کرده باشیم یا بعضی چیزها رو ندونیم ولی تو این پست همه چیز رو برامون یاد اوری میکنه .

سوباسا و واکی ، رویای فوتبال ژاپنی (سریال کارتونی 128 قسمتی)

به وسیله ی مداد( یو ایچی تاکاهاشی) در سال1980 خلق شد و به زودی به مشهورترین نمایش فوتبال تیمی در تاریخ فوتبال ژاپن تبدیل شد.این کارتون شهرت زیادی را در سراسر دنیا به دست آورد.برخی امیدوار بودند با تاثیر این کارتون روی بچه ها، شوق به فوتبال در ژاپن رواج پیدا کند و در آینده فوتبال لیگ دسته اول ژاپن پیشرفت کند اما در ژاپن به این کارتون هیچ توجهی نشد ولی این کارتون در کشور های خارجی مورد توجه بچه ها قرار گرفت که موجب شد بعضی از آنها در آینده به بازیکنان مشهوری تبدیل شوند. بزرگانی چون زیدان ،الکساندرو دل پیرو و هاید تو شی ناکاتا در مصاحبه های خود گفته اند که به عشق این کارتون فوتبالیست شده اند. با وجود موفقیت عظیم این کارتون در جهان تیم ملی ژاپن حتی نتوانست در بازی های جام جهانی 1998 شرکت کند ویا در بازی های سال 2002 کره وژاپن مقامی کسب کند.حالا اگر این یک اثر تخیلی و رمانتیک بوده یا واقعی، در جام جهانی 1998 اثری از شکوه ژاپن دیده نمی شود چرا که فرانسه جام 1998 را از آن خود کرد و نسلی که کارتون فوتبالیست ها (نام واقعی کاپیتان سوباسا) را در ژاپن دیده اند نتوانستند بر خلاف داستان کارتون مقامی را کسب کنند.


کارتون فوتبالیست ها سریال۱۲8

قسمتی (دوره ی ابتدایی)


توپی در تپش قلب هایشان...

قهرمان کارتون سوباسا ازارا دانش آموز ابتدایی مدرسه( نا ن کات سو) است که تازه به این شهر آمده و علاقه ی شدیدی به فوتبال دارد.او هرگز از توپ که آن را بهترین دوست خود می داند جدا نمی شود و رویای برنده شدن جام جهانی را در تیم ملی ژاپن دارد. بعد از ورود او به مدرسه (نا ن کات سو) توانایی فوق العاده او در فوتبا ل توجه گنزو واکی بایاشی دروازه بان شکست ناپذیر را به خود جلب می کند. در دیدار با وا کی- سوبا موفق می شود دو گل هم به واکی بزند. بعد از انتخاب بهترین بازیکنان شهر تیم جدید نانکاتسو (تیم منتخب شاهین) شکل می گیرد و باید در مسابقات مدارس ابتدایی کشور شرکت کند که سوباسا و واکی از رهبران آن هستند. این شروع کارتون مسابقات کشوری است که در 37 قسمت در سال 1981 به وجود آمد.(یعنی یک سال بعد از مجموعه قسمت های مسابقات بین واکی و سوباسا)

داستان چندین بار پس و پیش شد و سر انجام انیمیشن آن به سه قسمت تقسیم شد. این کارتون با نام هالی و بنجی به اروپا رسید. برای این که قسمت ها برای بچه های اروپایی جزاب تر شود برای بازیکنان کارتون نام های غربی شبیه به نام های ژاپنی انتخاب کردند. نام سوباسا را هالی(Holly) و نام واکی بایاشی را بنجی (( Benji(مخفف Benjamin )نامیدند.

مسابقات قهرمانی کشور

در اولین پخش کارتون فوتبالیست ها (نام اصلی کاپیتان سوباسا ) در ژاپن تصمیم گرفته شد که کارتون را به صورت سریال تلویزیونی در 128 قسمت پخش کنند.این قسمت ها شامل مسابقات دوره ی ابتدایی و راهنمایی است.کارتون فوتبالیست ها علاوه بر فرم کارتونی به صورت تصاویر با مداد هم ساخته شد که این 128 قسمت کارتونی ،تقریبا 25 قسمت اول آثار مدادی را تشکیل میدهد. نیمه ی اول این 128 قسمت د رباره ی مسابقات ملی دانش آموزی مدرسه ی (نان کات سو ) در مقابل قوی ترین نماینده ی کشور یعنی تیم میوا است.

در این جا ما شخصیت های اصلی این کارتون را که در تمام طول داستان با ما همراه خواهند بود با نام هایی که در اروپا برای آن ها انتخاب شد به شما معرفی می کنیم. این شخصیت ها شامل تارو میساکی (نام اروپایی (Tom Beckerیک دوست خیلی خوب ، سوبا ازارا (با نام اروپایی Oliver Hutton مشهور بهHolly ) ،کا کرو یوگا (با نام اروپایی Mark Lenders) به عنوان بزرگ ترین رقیب سوباسا ،گنزو واکی بایاشی

(با نام اروپایی Benjamin Price مشهور به Benji) و جون میسوگی (با نام اروپایی

Julian Ross ) می باشند.سری اول کارتون ایدئولوژی خیلی قوی دارد به دلیل این که اهمیت انگیزه در آن خیلی قوی تر از شکوه ساده ی پیروزی است و به همین دلیل شخصیت ها در آن برای رسیدن به هدف دست به هر فداکاری میزنند. اهمیت داستان به رقابت بین سوباسا و کاکرو است .عموی سوبا به نام جان که بازیکن تیم ملی برزیل بوده به سوباسا قول میدهد که در صورت پیروزی در مسابقات ملی کشور او را به برزیل ببرد تا فوتبال را بهتر یاد بگیرد و به یک فوتبالیست مشهور تبدیل شود .این ایدئولوژی ها پس از پایان یافتن مسابقات قهرمانی کشور به خصوص در نیمه دوم سری 128 قسمتی مربوط به مسابقات مدرسه راهنمایی تا حد زیادی کاهش می یابد . به مسابقات قهرمانی کشور در دوره ی راهنمایی می رویم .سه سال از مسابقات قهرمانی کشور در دوره ی ابتدایی گذشته و چیزهای زیادی تغییر کرده است : واکی و تارو ژاپن را ترک کرده اند .واکی به دنبال مربی خود به آلمان رفته و تارو به همراه پدر خود که نقاشی سرگردان است به فرانسه . جان، عموی سوباسا هم سه سال پیش درست پس از مسابقات قهرمانی کشور بدون سوباسا به برزیل رفت . سوباسا به خاطر این کار عمویش بسیار ناراحت شد و تصمیم گرفت قبل از این که به سرزمین مادری فوتبال یعنی برزیل برود در هر سه دوره مسابقات قهرمانی دوره ی راهنمایی پیروز شود . ما اکنون در دوره ی سوم هستیم و تیم شاهین جدید هر سه دوه ی قبلی را برده است و اکنون می خواهد دوره ی سوم را هم ببرد .شروع فصلی جدید با تیمی جدید بدون حضور تارو و واکی و بدون ظهور شخصیتی جدید است .حریف شماره یک سوبا مثل همیشه کاکرو یوگا است که حالا به مدرسه ی توهو رفته است .در این قسمت نشانه هایی از قوی شدن شوت ها و نحوه ی عمل کرد بازیکنان با توجه به افزایش سن آن ها دیده می شود . با دیدن سری مسابقات راهنمایی شما فورا سری مسابقات ابتدایی را انتخاب می کنید .سری مدرسه ی راهنمایی تقریبا در قسمت 26 به بعد کارتون مدادی آمده است .در حقیقت روح کارتون ثا بت است اما با تفاوت های جزیی از جمله خوابی که سوباسا د شب قبل مسابقه ی فینال با تیم توهو می بیند .در این خواب سوباسا مسابقه ی سه سال پیش تیم منتخب ابتدایی با تیم های اروپایی از انگلیس ،فرانسه و آلمان را به یاد می آورد .


کارتون فوتبالیست ها سریال ۱۲۸

قسمتی(دوره ی ابتدایی)


کارتون فوتبالیست ها سریال ۱۲۸

قسمتی (دوره ی راهنمایی)


پیروزی جهانی (فیلم های کارتونی 50 تا 60 دقیقه ای )

11 قسمت آخر آثار مدادی فوتبالیست ها بعد از اواسط لیگ ملی به وجود آمدند .داستان به اروپا می رود جایی که مسابقات جام جهانی زیر 16 سال برگزار می شود . در این مسابقات تیم ملی ژاپن هم شرکت می کند که شامل بهترین بازیکنانی است که ما در مسابقات قهرمانی کشور در دوره های ابتدایی و راهنمای با آن ها آشنا شده ایم .ابتدای این فیلم کارتونی بهترین جای آن نیست .علت آن هم نبودن سوباسا است که در بازی فینال با کاکرو شدیدا صدمه دیده بود . در این جا، جا دارد که تارو و واکی را هم به یاد بیاوریم .این دو زمانی وارد می شوند که رقبای جدید اروپایی و آمریکای جنوبی جایی رقبای قدیمی مدرسه ای را می گیرند . در این جا است که تارو ،واکی و سایرین برای دفاع از ژاپن با هم متحد میشوند . در این زمان برای آثارکارتونی فوتبایست ها از نظر زمانی نوعی سر در گمی به وجود آمد .زیرا در بین سال های 1985 و 1986 در حالی که آثار کارتونی به صورت فیلم در حال پخش بودند آثار مدادی در قالب فیلم های 50 تا 60 دقیقه ای به وجود آمدند که این آثار کارتونی هر کدام ماجرای دنیایی موازی با آثار مدادی را بیان می کردند اما در واقع به نوعی از آن الهام می گرفتند .

اولین فیلم کارتونی با نام انگلیسی (Captain Tsubasa :Europe Daikessen) می باشد که در باره ی رقابت تیم ملی ژاپن با نمایندگان 16 کشور اتحادیه ی اروپا می باشد . در این فیلم کارتونی کارل هاینز اشنایدر از آلمان ،پیر لبلانک از فرانسه ،استیو از انگلیس و دروازه بان تیم آلمان با هم متحد شده اند و در قالب یک �,times,serif; font-size: medium;">یک ماجرای جدید(سریال کارتونی پخش شده در ایران)

نشانه های خلق داستان های جدید در دنیای فوتبالیست ها چند سالی طول کشید . این سریال کارتونی مربوط به مسابقات جام جهانی هلند است که تیم ملی جوانان ژاپن در آن شرکت می کند . این سریال که در ایران هم پخش شد، بین سال های 1994 تا 1997 ساخته شد .

نام انگلیسی آن (Captain Tsubasa World Youth) میباشد .داستان با معرفی یک شخصیت جدید شروع می شود ، شینگو آیو یک فوتبالیست جوان ژاپنی است که عضو باشگاه اینتر میلان ایتالیا بوده است . از طرف دیگر سوباسا ستاره ی تیم سائوپائولوی برزیل می شود. سوباسا با شکست دادن حریف جدی اش کارلوس سانتانا جام قهرمانی برزیل رل برده است .ما با این حریف در چهارمین فیلم کارتونی آشنا شده ایم . سپس تیم ژاپن آماده ی شرکت در مسابقات جام جهانی جوانان می شود که در ژاپن برگزار می شود. اولین بازی ها با تیم ملی کشور ها ی آسیایی چون تایلند ،تایوان و ... است .

موفقیت زیاد قسمت های قبلی سبب ایجاد سریال کارتونی جدیدی با نام: Captain Tsubasa J)) شد که به زودی در سال بعد یعنی 1995 ساخته شد .نویسندگان تصمیم گرفتند که به بازسازی قسمت های اول در باره ی حضور سوباسا در مدرسه ی

نان کات سو تا شروع مسابقات ملی بپردازند که مجموعا 33 قسمت می شد . متا سفانه با وجود جذابیت و طراحی عالی شخصیت ها به صورت کارتونی تنها 13 قسمت از این سریال ساخته شد . به دلیل محدودیت های مالی ساخت این سریال متوقف شد و دیگر هیچ گاه ادامه نیافت .


Captain Tsubasa J کارتون فوتبالیست هایک ماجرای جدید(سریال کارتونی پخش شده در ایران)

نشانه های خلق داستان های جدید در دنیای فوتبالیست ها چند سالی طول کشید . این سریال کارتونی مربوط به مسابقات جام جهانی هلند است که تیم ملی جوانان ژاپن در آن شرکت می کند . این سریال که در ایران هم پخش شد، بین سال های 1994 تا 1997 ساخته شد .

نام انگلیسی آن (Captain Tsubasa World Youth) میباشد .داستان با معرفی یک شخصیت جدید شروع می شود ، شینگو آیو یک فوتبالیست جوان ژاپنی است که عضو باشگاه اینتر میلان ایتالیا بوده است . از طرف دیگر سوباسا ستاره ی تیم سائوپائولوی برزیل می شود. سوباسا با شکست دادن حریف جدی اش کارلوس سانتانا جام قهرمانی برزیل رل برده است .ما با این حریف در چهارمین فیلم کارتونی آشنا شده ایم . سپس تیم ژاپن آماده ی شرکت در مسابقات جام جهانی جوانان می شود که در ژاپن برگزار می شود. اولین بازی ها با تیم ملی کشور ها ی آسیایی چون تایلند ،تایوان و ... است .

موفقیت زیاد قسمت های قبلی سبب ایجاد سریال کارتونی جدیدی با نام: Captain Tsubasa J)) شد که به زودی در سال بعد یعنی 1995 ساخته شد .نویسندگان تصمیم گرفتند که به بازسازی قسمت های اول در باره ی حضور سوباسا در مدرسه ی

نان کات سو تا شروع مسابقات ملی بپردازند که مجموعا 33 قسمت می شد . متا سفانه با وجود جذابیت و طراحی عالی شخصیت ها به صورت کارتونی تنها 13 قسمت از این سریال ساخته شد . به دلیل محدودیت های مالی ساخت این سریال متوقف شد و دیگر هیچ گاه ادامه نیافت .

در میان قدرتمند ترین حریفان

پس از پایان سریال کارتونی جام جهانی جوانان در سال 1997 سه سال طول کشید تا بازگشت سوباسا را ببینیم .برای بهره برداری از اشتیاق ژاپنی ها از جام جهانی 2002 کره و ژاپن کارتون فوتبالیست ها با نام (Captain Tsubasa Road to 2002) ساخته شد . داستا فورا بعد از بازی های جام جهانی اتفاق می افتد .سوباسا و سوند (دختری که همیشه تیم شاهین را تشویق می کرد ) باهم ازدواج کرده اند. سوباسا از برزیل خد حافظی می کند و به اروپا می رود تا تکنیک هایی را که یاد گرفته است را در باشگاه های آن جا امتحان کند .در این میان واکی را می بیند که عضو باشگاه نل آمبورگ شده است و از این جا می فهمد که کاکرو هم عضو باشگاه یوونتوس شده است . سوباسا هم تصمیم می گیرد به باشگاه بارسلنا برود .در نتیجه واکی، سوباسا و کاکرو در قالب بازی های لیگ اروپا با هم رو به رو می شوند. موضوع سریال بر خلاف نامش هیچ ربطی به جام جهانی 2002 ندارد .در سال 2005 سریال جدیدی با نام (Captain Tsubasa Golden 23) ساخته می شود که تیم ملی ژاپن با همان ستاره های قدیمی آماده شرکت در بازی های المپیک می شوند در حالی که هنوز عضو باشگاه های اروپایی هستند .


کارتون فوتبالیست ها(آثار مدادی)


کارتون فوتبالیست ها


کارتون انیمیشنی فوتبالیست ها

Captain Tsubasa Road to 2002

وقتی توپ دوست ژاپنی ها شدفوتبالیستها، حالا دیگر فقط با شنیدن این اسم جمع همه به یاد یک کارتون پربیننده می افتند که حتی بینندگان پر سن و سال را هم به خود جمع کرده بود.وقتی در صفحه تلویزیونی توپ بیضی می شد چشمان ما هم گرد می شد.همان روزههای اوج گیری این کارتون پرویز کاردان در یکی از برنامه های طنز ش با گزارش کردن چند دقیقه از کارتون فوتبالیستها لحظات خاطره انگیزی را به یاد گذاشت.آنجاکه در گزارشش می گفت:« حالا آسمون حرکت می کنه! توپ بی حال می شه ! سوباسا از باند فردوگاه مهرآباد پرواز می کنه ، کاکرو از باند فرودگاه توکیو می آد، تا هفته آینده این دو تا رو هوا می � 13d4 �ونن!» به هرترتیب روزهای پاییز سال 74 برای نوجوانان متولد در سالهای اوایل دهه 60 که علاقمند به فوتبال بودند حال و هوای دیگری داشت.برنامه کودک شبکه اول سیما با پخش یک کارتون ویژه با دوبله ای استثنایی باعث شده بود که حتی در برخی مدارس معلمان و مدیران به خاطر پخش این کارتون زودتر دانش آموزان را مرخص کنند.درآن سالها برخی مدارس کشور دو شیفته و حتی سه شیفته بودند اما پخش سری اول کارتون فوتبالیستها برنامه ریزی مدیران و معلمان را بر هم ریخته بود.موج توجه به فوتبال در ایران رو به افزایش شدیدی گذاشته بود و اتفاقی که در سالهای میانی دهه 80 در ژاپن افتاده بودو به خاطر ساخته شدن این کارتون فوتبال ژاپن پیشرفت چشمگیری کرده بود را مسئولان فوتبال ایران در آن زمان تازه درک بودند.البته در صداوسیمایی که در آن روزها لاریجانی را بر مسند کار می دید هم مشکلات زیادی برای پخش کارتون وجود داشت و سری اول این کارتون با سانسور هم مواجه شده بود اما بافت کارتون به همراه دوبله قوی این سریال مدیران صداوسیمای وقت را مجاب کرد تا این کارتون رابه صورت پخش هفتگی در بعدازظهرهای یکشنبه و تکرار در روز سه شنبه صبح روی آنتن برد که البته در هنگام پخش سری دوم که بسیار طولانی تر از سری اول بود با حاشیه هایی هم همراه بود.حرکات تخیلی و امکان ناپذیر در عالم واقعیت باعث شده بود تا بچه مدرسه ای ها حرکات کارتون را تکرار کنند و این اتفاق در مدارس باعث شکسته شدن سرها ،پاها و دستهای زیادی شد و حتی باعث اعتراض وزیر آموزش و پرورش وقت و حتی نمایندگان مجلس هم شده بود اما پیشرفت فوتبال ژاپن باعث شده بود تا صدا وسیمای ایران حاضر به هزینه دادن و تحمل یک بار روانی هم شود.ضمن اینکه بینندگان تلویزیونی رسانه ملی هم با افزایش مواجه شده بود


[ بازدید : 79 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 5 آبان 1396 ] [ 22:22 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

کاکرو و سوباسا در دنیای واقعی چه کسانی هستند؟؟؟سازنده فوتبالیست‌ها، سوباسا و کاکرو واقعی را معرفی کرد
تاریخ:۱۵:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ کدخبر: ۱۳۹۵۰۹۲۸۰۰۱۰۸۱
«یویچی تاکاهاشی» کسی که کارتون پر بیننده‌ فوتبالیست‌ها را ساخته می‌گوید: «لیونل مسی» سوباسا و «کریستیانو رونالدو»، کاکروی دنیای واقعی هستند.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «یویچی تاکاهاشی» کسی که کارتون پپر بیننده‌ فوتبالیست‌ها را ساخته گفته است که «لیونل مسی» سوباسا و «کریستیانو رونالدو»، کاکروی دنیای واقعی هستند.

فوتبالیست‌ها نام کارتونی است که سال‎‌ها پیش و زمانی که فوتبال در ژاپن رایج نبود، از سوی تاکاهاشی ساخته شد و در بیشتر زبان‌های بین‌المللی ترجمه و منتشر می‌شد.

اکنون اما وی در مصاحبه اختصاصی با روزنامه اسپانیایی آ اِس درباره شغل خود، شخصیت‌های کارتون فوتبالیست‌ها و شباهت آنها با کریستیانو رونالدو و لیونل مسی صحبت کرد.

وی گفت: مدت‌هاست به کار تصویر سازی مشغولم اما زمانی که خیلی جوان تر بودم، همیشه دوست داشتم تصویر ساز بزرگی شوم.

ستاره‌های فوتبال من را تحت تاثیر قرار دادند و در نهایت این کار را انجام دادم در ژاپن نقاشی و تصویرگری کاری محبوب است.

تاکاهاشی افزود: فکر ساختن کارتون فوتبالیست‌ها هنگامی به ذهنم آمد که 18 ساله بودم و جام جهانی آرژانتین را تماشا می‌کردم تحت تاثیر بازی‌ها قرار گرفتم.

شبکه 1 تلویزیون افغانستان نوشت: زمانی که فوتبال در ژاپن ناشناخته بود، وی تصمیم گرفت تا این بازی را در میان مردمش مطرح سازد؛ اما کاری که او کرد محبوبیتش بیرون از مرزهای ژاپن رفت.

وی نزدیک به 2 تا 3 سال برای این کارتون کار کرد و سرانجام در سال 1981 منتشر شد، آن زمان لیگ حرفه‌یی در زاپن وجود نداشت


[ بازدید : 144 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 1 مهر 1396 ] [ 23:34 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

سلامی دوباره


سلام به همه ی شما دوستان خوب و عزیزم .امیدوارم خوب خوب باشید و شروعی برای سال تحصیلی جدید برای شما باشه امیدوارم توی این سال جدید حسابی موفق باشید . این مزاحم اینترنتی ما هم مثل این که دست بردار نیست ولی ما همچنان داریم مقاومت می کنیم . عسل جون امیدوارم این سال تحصیلی جدید برای تو هم توام با موفقیت و پیروزی باشه عزیزم . از کاربران عزیز عذر خواهی می کنیم که تو این مدت زیاد نتونستیم به سایت سر بزنیم اخه من و عسل جون خیلی گرفتار هستیم عسل گرفتار درس هاشه و من هم گرفتار کارام . ولی هر وقت فرصتی پیش بیاد سایت رو فراموش نمی کنیم . اصلا مگه میشه سوباسا جون رو فراموش کرد ؟؟؟؟


[ بازدید : 109 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 1 مهر 1396 ] [ 23:19 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولدت مبارک سوباسا جووون


http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/%D8%BA%D9%81%D9%81.jpg

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/6510-images.jpgبا سلام خدمت شما دوستان کاربران و نویسندگان گرامی تولد سوباسا رو به همه ی شما تبریک میگم .نمی دونم عسل جون کجاست ولی حتما اگه می تونست می اومد شاید مشکل نت داشته باشه من از همین جا تولد سوباسا جوون رو ب عسل جونم تبریک میگم.


[ بازدید : 117 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 7 مرداد 1396 ] [ 0:12 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولد سوباسا جونممممممه مبارک مبارکه


سلام به همه ی شما دوستان امیدوارم خوب خوب باشید و از این تابستون با تعطیلاتش حسابی استفاده کرده باشید . همون طور که می دونید امروز تولد سوباسا ست منم به خاطر تولد سوباسا جووون چند تا عکس قدیمی که مال خودم هست و مربوط به هفده یا هجده ساله پیش هست رو براتون می زارم امیدوارم خوشتون بیاد من از این عکسها زیاد دارم و همه رو از سالها پیش نگه داشتم همشون برای من هزار تا خاطره دارن .اون موقع ها خوب اینترنت و این چیزا نبود حتی این عکسها هم چند ماه بعد از پخش کارتون فوتبالیستها به بازار اومد اون موقع ها من خودم نقاشی سوباسا و بقیه شخصیتها رو می کشیدم و همه جا پخش می کردم یعنی بچه ها از روی ذوق و علاقه برای هم کپی می کردن این شما و این عکسها ببخشید که کیفیت خوبی ندارن سوباسا جووونم تولدت مبارک

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/555555.jpg
http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/666666.jpg

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/333333.jpg

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/444444.jpg

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/222222.jpg


[ بازدید : 105 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 6 مرداد 1396 ] [ 19:31 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تاریخ تولد شخصیتهای فوتبالیستها


امروز به جای اینکه در مورد شخصیتهای کارتون کاپیتان سوباسا صحبت کنیم، تاریخ تولد شخصیتها رو به تاریخ شمسی و میلادی میذاریم:

سوباسا اوزارا : ۶ مرداد (۲۸ جولای)

تارو میساکی : ۱۵ اردیبهشت (۵ می)

کاکرو یوگا : ۲۶ مرداد (۱۷ آگوست)

گنزو واکابایاشی: ۱۶ آذر (۷ دسامبر)

جون میزوگی: ۲ تیر (۲۳ ژوین)

ماتسویاما: ۳۱ خرداد (۲۱ ژوین)

واکاشیزوما: ۸ دی (۲۹ دسامبر)

نیتا: ۲ فروردین (۲۲ مارس)

ایشی زاکی: ۱۲ فروردین (اول آپریل)

دوقلوهای تاچی بانا: ۱۴ مهر(۶ اکتبر)

تاکه شی: ۱۳ دی (دوم ژانویه)

ایزاوا: ۲۹ آذر (۲۰ دسامبر)

تاکی : ۱۷ مرداد (۸ آگوست)

کیزوگی : ۲۵ اردیبهشت (۱۵ می)


داریم به شش مرداد نزدیک میشیم تولدت پیشاپیش مبارک سوبا جووووونم


[ بازدید : 116 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 3 مرداد 1396 ] [ 23:53 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تواد سوباسا جونه.......


سلام به همه ی شما دوستان و نوسندگان و همکاران و کاربران به اطلاع شما می رسونم که 6 مرداد تولد سوباسا جون هست امیدوارم همه ی نویسندگان برای سایت پست بزارن منتظر شما هستیم در 6 مرداد. راستی +نادیا جون من عکسها رو برات کوچیک کردم .واقعا مرسی به خاطر پستهات عالی بودن .از اقای لاورمن هم ممنونم که پستهای خوبی گذاشتن .این مدت من و عسل زیاد نبودیم ولی شما جای ما رو پر کردید ازتون ممنونم .
http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/%D8%A8%D9%84%D9%81.jpgتولد سوباسا جوون 6 مرداد فراموش نشه
منتظرتون هستیم دوستان خوبم


[ بازدید : 126 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ يکشنبه 1 مرداد 1396 ] [ 0:09 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

با سلام


با سلام به همه ی هواداران سوباسا . و تمامی نویسندگان سایت. می خواستم از همین جا اعلام کنم که آقای لاورمن به دلیل فعالیتهای متعدد در این سایت از این به بعد می تونن نظرات خودشون رو تایید و حذف و پاسخ بدن البته تاکید می کنم فقط نظرات پست های خودشون ویا نظری که مربوط به ایشون باشه . من و عسل جون خیلی گرفتاریم نمی تونیم زیاد بیایم سایت ولی عسل جون بعد از امتحاناتش حتما میاد و سایت مثل روزای اولش میشه امیدوارم تمام امتحاناتش رو با نمره عالی قبول بشه .

http://asalandtsobasa.avablog.ir/upload/picture/index.jpg


[ بازدید : 138 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 13 خرداد 1396 ] [ 23:13 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

از صفهات قبلی این سایت هم دیدن فرمایید


سلام به همه ی شما دوستان خوب و عزیز همه ی هوادارن سوباسا و کارتون فوتبالیستها امیدوارم همگی خوب باشید .و در درسها و امور زندگی موفق باشید. جا داره اینجا از همه ی نویسندگان تشکر کنم همین طور مدیر سایت عسل باسا که به دلیل مشغله درسی نمی تونه بیاد سایت . ولی این سایت همچنان پابرجاست تا اونجایی که هوادارن سوباسا هنوز وجود دارند .از اقای لاورمن و نادیا جون هم تشکر می کنم که همچنان سایت ما رو فراموش نکردن و با اون همراه هستند .می خواستم از همه ی کاربران درخواست کنم که از صفهات قبلی سایت ما هم دیدن کنن که مطالب خیلی زیادی همراه با زیبا ترین عکسها رو تو خودش جا داده که البته محبوبترین مطالب این سایت در حاشیه چپ این سایت قابل مشاهده است و همچنین می تونید از کانال ما در آپارات به نام کانال هواداران سوباسا هم دیدن کنید و از دیدئو های اون لذت ببرید که بیشترش رو آقای لاورمن زحمت کشیدند و اون فیلمها رو گذاشتن . با تشکر از همگی فقط لطفا نظر یادتون نره مرسی


[ بازدید : 139 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 ] [ 22:10 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تاثیر سوباسا در سینمای جهانتاثیر سوباسا روی سینما و صنعت

علاوه بر بازیکنان فوتبال، کارتون کاپیتان سوباسا منبع الهام سایر گروه ها هم بوده است. مثلا استفان چو، فیلم سینمایی «فوتبال شائولین» را در سال 2001 با الهام از این کارتون ساخته بود؛ فیلمی افسانه ای که به پرفروش ترین اکشن - کمدی تاریخ سینمای هنگ کنگ تبدیل شد. در کنار این فیلم، شهرت سوباسا اوزارا، روی محصولات کمپانی آدیداس هم اثر گذاشت و آدیداس یکی از کفش های ورزشی اش را با الهام از این کارتون تولید کرد.

تعبیر کودکان و نوجوانان از صدای سوباسا

نرگس فولادوند، دوبلور شخصیت سوباسا روز گذشته مصاحبه جالبی با خبرآنلاین انجام داده واز خاطراتش زمان دوبله فوتبالیست ها گفته. او تعریف کرده که بچه های موقعی که می فهمیدند او صداپیشه سوباسا است سوال های عجیبی می پرسیدند و مثلا فکر می کردند موقع دوبله، خود آنها هم فوتبال بازی می کنند اما نوجوان ها وقتی می فهمیدند که یک خانم جای شخصیت همسن و سالشان حرف می زند، تعجب می کردند و انگار بهشان برمی خورد، چون پذیرش این موضوع برایشان سخت بود.

جالب اینجاست که بعد از انتشار این مصاحبه، در کامنت های مخاطبان هم می شود چنین بحث هایی را دید. مثلا یکی از آنها نوشته: «خیلی جالب بود، نمی دونستم یه خانم جای سوباسا حرف می زنه.» مخاطب دیگری نظر گذاشته: «همیشه دلم می خواست بدونم کسی که صدای سوباسا رو درمیاره زنه یا یه پسربچه!» یکی دیگر هم گفته: «خب تابلو بود که زنه.»

در کنار اینها یکی از مخاطبان هم به حال و هوای بچه ها موقع تماشای «فوتبالیست ها» اشاره کرده و کامنت جالبی گذاشته: «خیلی قشنگ بود اون زمان کارتون فوتبالیست ها. اون زمان تنها دلخوشی ما اینطور کارتون ها بود و باهاشون زندگی می کردیم، خدا خدا می کردم اون زمان که کی میشه هفته بعد بشه تا بتونم اون کارتون رو نگاه کنم.»


[ بازدید : 139 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 ] [ 23:50 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

ما همیشه هستیم


سلام به شما دوستان و همراهان گرامی امیدوارم حلتون خوب باشه اونایی که درس می خونن تو درساشون موفق باشن اونایی که کار می کنن تو کاراشون . عسل جونم امیدوارم امسال بازم معدل بیست بگیره . ما یه کم سرمون شلوغه ولی هستیم تا این سایت همیشه پایدار بمونه همین طور که تا الان پایدار مونده فامیلی سوباسا همین طور که تو این عکس مشاهده می کنید اوزورا هست نه اوزارا البته شکلش شبیه خودش نیست سوباسای ما خیلی باحالتره مگه نه؟؟این سوباسای واقعی ماست به افتخارش هورا هورا هورا


[ بازدید : 73 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 18 فروردين 1396 ] [ 22:27 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

فوت میزگی واقعیت یا دروغ


باسلام به شما دوستان عزیزم چندی پیش در فضای مجازی کاربرانی این عکسها رو منتشر کردن که میزگی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان هیروشیما ژاپن دار فانی رو وداع گفته ولی می خواستم به ههه ی شما عزیزان عرض کنم که این شایعات حقیقت نداره و میزگی صحیح و سالم هست و هیچ گونه مشکلی فعلا نداهر البته همچنان دچار عارضه قلبی هست ولی این عارضه هیچ خطری براش نداره . از اونجایی که ما با خود سوباسا اوزورا در تماس هستیم این خبر رو سوباسا اوزورا به ما داد همراه با عکس فعلی میزگی
[ بازدید : 114 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 7 فروردين 1396 ] [ 16:41 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

سوباسا چه خصوصیات اخلاقی دارد؟؟؟


سلام به همه ی شما دوستان عزیز عسل جون و نادیا جون و همه ی کاربران .عسل جون یه پست گذاشت درباره خصوصیات سوباسا من هم خواستم این پست رو کاملتر کنم .


از خصوصیات بارز سوباسا اینه که اون یه دوست خوبه برای تمام کسانی که در اطرافش هست و همین طور برای رقیباش اون اول رقیباش رو به شکل یه دوست می بینه تا دشمن

سوباسا خیلی سخت کوشه و تا جایی که بدنش قدرت داشته باشه تو مسابقات مقاومت می کنه

ولی سوباسا یه نقطه ضعف داره و اونم اینه که خیلی دلسوزه فقط باید مراقب این خصوصیتش باشه تا کسی نتونه ازش سو استفاده کنه.

این عکس رو همین الان برام فرستاد و گفت که بزارمش تو سایت و از طرف سوباسا عید نوروز رو به همتون تبریک بگم عیدتون مبارک دوستان


[ بازدید : 100 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 7 فروردين 1396 ] [ 16:09 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

بازم چند تا عکس دیده نشده از سوباسا


ما هر چقدر هم که بگردیم دیگه عکسای جدید پیدا نمی کنیم اینا رو هم به سختی پیدا کردم امیدوارم خوشتون بیاد.


[ بازدید : 92 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 1 فروردين 1396 ] [ 9:01 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

بهار 1396 مبارک باد


سلام به همه ی دوستان خوبم همکاران نویسندگان و کاربرها امیدوارم حال همتون خوب خوب باشه آمدن بهار 1396 رو به همه ی شما دوستان عزیز تبریک میگم مخصوصا به نادیا جون و عسل جون . این روزا کارم خیلی زیاد بود نتونستم بیام سایت . تولدت رو بهت تبریک میگم نادیا جون امیدوارم سالهای زندگیت پر از موفقیت باشن برات . عسل جون برات آرزو می کنم که بتونی به اون جایگاهی که دلت می خواد برسی و همیشه سلامت و پایدار باشی .
[ بازدید : 85 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 1 فروردين 1396 ] [ 8:13 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

باغ وحش هفت بعدی


سلام به همه ی شما دوستان عزیزم امیدوارم حالتون خوب باشه . چند وقت پیش یه ویدیو جالب دیدم از تکنولوژی ژاپن که یه باغ وحش هفت بعدی از حیوانات ساختن که میشه حتی به حیواناتش دست زد البته همشون مجازی هستن ولی وقتی اونجا باشید فکر می کنید که همشون واقعی هستن . داشتم فکر می کردم کاش میشد یه صحنه هایی از فوتبالیستها رو هم این شکلی درست کنن اون وقت چی میشد خیلی جالب میشد . فکرشو بکنید میشد سوباسا رو از نزدیک دید . چند تا عکس از این باغ وحش هفت بعدی از ویدیوش گرفتم که براتون می زارم واقعا خیلی جالبه ژاپنی عجب کارایی می کنن

[ بازدید : 94 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 13 اسفند 1395 ] [ 23:10 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تصاویر همه بازیکنان فوتبالیستها


ما همیشه از سوباسا جون عکس می زاریم ولی امروز می خوایم از همه ی بازیکنان عکس بزاریم
ماسارو هونگو دروازبان تیم امید و کاپیتان امید سری اول

کارل هانز اشنایدر

ایزاواموری زاکی
دیاز از آرژانتین

مادسو یاما
کیزوکی
تاکی


کاکرو داییچی نوک حمله تیم امید در سری اول

واکی بایاشی
کاکرو هیوگا
تارو میساکی و ایشی زاکی
جون میزگی
مربی کاتاگاری
واکاشی مازو یا همون واکاشی زوما ی خودمون

دوست دختر میزگی یایویی
[ بازدید : 115 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 19 بهمن 1395 ] [ 19:48 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولد 3 سالگی سایتمون مبارک


با عرض سلام و درود به همه ی هوادارن و طرفداران کارتون فوتبالیستها مخصوصا سوباسا جون امیدوارم همگی خوب باشید و اونایی که امتحان داشتن تو امتحاناتشون موفق بوده باشن . امروز نوزده بهمن سالروز سومین سال تاسیس این سایت هست که عسل جون تو یه همچین روزی این سایت رو پایه گذاری کرد در ابتدا این سایت خیلی کوچیک با مطالبی که عسل جون خودش می گذاشت ولی کم کم این سایت با تلاش عسل جون و بقیه تبدیل به این سایت با این همه مطلب شد و این اواخر هم تونستیم توی سایت فیلم هم بزاریم که جای بس خوشحالی بود .عسل جون امشب احتمالا نمی تونه بیاد چون درساش خیلی زیاده ولی من هستم . ما هیچ وقت نذاشتیم تو این سه سال سایت تو حالت تعلیق باشه و همیشه حتی شده هفته ای یه بار هم که شده اومدیم تا چراغ این سایت خاموش نشه سه چهار سال پیش وبهای زیادی برای فوتبالیستها ساخته شد از جمله وب فوتبالیستها و جون میزگی عشقم . و همچنین وب تک وب فوتبالیستها و همین طور وب فوتبالیستها وسوباسا جونم که در زمان خودشون طرفدارم داشت ولی هیچ کدوم ادامه پیدا نکرد و همشون ظرف چند ماه بدون فعالیت باقی موندن . من می خوام همین جا از عسل جون کمال تشکر رو داشتم و همین طور نادیا جون که قرار بود مانگا رو ترجمه کنه و آقای لاورمن که کانال هواداران سوباسا رو تو آپارات راه اندازی کرد و بقیه کاربران و نویسنده های عزیز از همگی کمال تشکر رو داریم و همه با هم سعی می کنیم تا اونجایی که امکانش هست این سایت رو سر پا نگه داریم زنده با ههمون هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا[ بازدید : 83 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ سه شنبه 19 بهمن 1395 ] [ 19:20 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولد مدیر سایت مبارک


عسل جون امیدوارم سالهای زیادی با خوشی و سلامتی زندگی کنی و ما هم هرسال تو سایت برات جشن بگیریم .ببخش که وقت زیادی نداشتم که برات سورپرایز آماده کنم تولدت مبارک باشه عزیزم
[ بازدید : 117 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ يکشنبه 26 دی 1395 ] [ 21:57 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

بیا شمعها رو فوت کنعسل جون دوست خوبم خیلی خوشحالم که توی این دنیا و توی دنیای مجازی با تو آشنا شدم سوباسا باعث آشنایی ما شد و من خیلی خوشحالم و از صمیم قلبم تولدت رو بهت تبریک میگم امیدوارم همه ی لحظات زندگیت سراسر ارامش و موفقیت باشه

این هدیه ی آسمانی چشمانت
دلبسته به شمعدانی چشمانت
ای عشق تولدت مبارک ، قلبم
تقدیم به مهربانی چشمانت
نازنینم تولدت مبارک
دیشب برای روز تولدت
یک سبد ستاره چیده ام
تکه ای ازماه را
و یک شاخه نیلوفر
تو متولد می شوی و من خوشحال تر میشوم …
تولدت مبارک !


[ بازدید : 105 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ يکشنبه 26 دی 1395 ] [ 21:43 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولدت مبارک عسل جون


سلام به همه ی شما دوستان عزیز و کاربران محترم امیدوارم روز و روزگارتون خوش باشه. دو روز دیگه تولد عسل جونه ولی من شاید فرصت نکنم 28 دی ماه یعنی دو روز دیگه و یعنی تولد عسل جون پست بزارم پس پستهام رو همین الان میزارم البته اگه بتونم بازم برای تولد عسل جون میام .این عکسی که می زارم نقاشی خومه یعنی سوباسا ازم خواست که این شکلی بکشمش می خواست تولد عسل جون رو خودش تبریک بگه منم کشیدم تا همه ی شما ببینید امیدوارم عسل جونم خوشش بیاد.


[ بازدید : 97 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ يکشنبه 26 دی 1395 ] [ 21:27 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

تولد عسل جونه


سلام به همه ی هواداران سوباسا امیدوارم خوب خوب باشید و ایام به کامتون باشه . چند روز دیگه تولد عسل جونه 28 دی ماه امیدوارم همتون بیاین و تو این جشن شرکت کنید منتظر حضور گرم شما هستیم با تشکر مدیریت سایت نیکا اگامی .... عسل جون پیشاپیش تولدت مبارک .
این عکس زیبای سه بعدی از سوباسا جون تقدیم به عسل جون .[ بازدید : 105 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ چهارشنبه 22 دی 1395 ] [ 0:47 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

عکسهایی از عقاب ژاپن سوباسا اوزورا


سلام به همه ی شما دوستداران سوباسا اوزوزا امیدوارم خوب خوب باشید . این عکسها رو به سختی پیدا کردم امیدوارم خوشتون بیاد . راستش این قدر عکس گذاشتیم که فکر می کنم دیگه عکس جدیدی نمیشه پیدا کرد ولی ما همچنان می گردیم و براتون پیدا می کنیم .امیدوارم لذت ببرید این عکس خیلی برام جالب بود بلاخره پای یه دختر فوتبالیست هم به کاراتون فوتبالیستها باز شد[ بازدید : 106 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 13 دی 1395 ] [ 23:37 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

بیوگرافی دنیا فنی زادهدنیا فنی زاده متولد آبان ۱۳۴۶ در تهران، عروسک گردان است

در رشته علوم تجربه دیپلم گرفته است، پدرش مرحوم پرویز فنی زاده از بازیگران نام آشنا قبل از انقلاب و مادرش هایده غیوری است و تنها یک خواهر بنام هستی دارد

بازیگری

به خاطر حضور پدر در عرصه بازیگری ۱۰ -۱۱ ساله بود که دوست داشت بازیگر شود اما بدلیل نوع نگاه به بازیگری در آن زمان پدرش خیلی جدی مخالفت کرد

علاقه به عروسک گردانی

همراه پدرش همواره در جشنواره های مختلف کودک و نوجوان حضور داشت همین مسئله سبب شد کم کم در کانون پروشی فکری کودکان حضور داشته باشد و علاقه به عروسک گردانی از انجا در وی شکل گرفت

شروع فعالیت

در سال ۱۳۶۴ با عروسک گردانی و آواز خوانی در مجموعه بنام چتر با آواز باران، کارش را از شبکه اول شروع کرد سپس در برنامه زاغچه کوچک هم حضور داشت

کلاه قرمزی

بعد از چند همکاری با ایرج طهماسب و حمید جبلی با برنامه صندوق پست با ورود کلاهی قرمزی به آن به شهرت رسید، کلاه قرمزی که در این برنامه قرار نبود بصورت ثابت باشد ماندگار شد و به مشهورترین کار وی تا آن زمان تبدیل شد

ازدواج

دنیا فنی زاده ازدواج کرده و متاهل است و صاحب دو فرزند دوقلو بنام های سیاوش و ارشیا سهامی ۱۸ ساله می باشد او کلاه قرمزی را هم پسر بزرگتر خود می داند

علاقه ی وی به عروسک گردانی

پنج سالم بود، مدرسه مرا به خاطر اینکه دختر خوبی بودم با یک عروسک عروس تشویق کرد هنوز هم آن را دارم. اما هیچگاه این‌ طور با او بازی نکردم او خانم است، عروس شده، لباس‌اش خراب می‌شود حتی ناراحت می‌ شود که کارهای مرا ببیند.

سرطان عضله

متاسفانه در شهریور ۹۵ هایده غیوری مادر این هنرمند در خبری از سرطان عضله دخترش دنیا فنی زاده داد، او گفت سرطان علاوه بر عضله دست راست، پشت گردن را هم درگیر کرد و اکنون دوره پرتو درمانی تموم شد. از نظر فنی‌ زاده شکل ظاهری عروسک چندان مهم نیست. او ساختار بیرونی عروسک را چندان مهم نمی‌داند و برایش بیش از هر چیز سازنده عروسک مهم است زیرا معتقد است تا زمانی که یک عروسک به خوبی ساخته نشود، عروسک‌ گردان نمی‌تواند به‌ خوبی با آن عروسک ارتباط برقرار کرده و آن را حرکت دهد. فنی‌ زاده بیش از این که به دنبال عروسک‌های زیبا باشد به دنبال عروسکی‌ است که بتواند با آن خوب کار کندعروسک گردان کلاه قرمزی - بیوگرافی دنیا فنی زاده - شخصیت کلاه قرمزی


[ بازدید : 118 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 13 دی 1395 ] [ 22:25 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

خبرهای سوباسایی


یویچی تاکاهاشی مهاجم بارسلونا را سوباسا و مهاجم رئال مادرید را کاکروی دنیا واقعی می‌داند.
به گزارش تابناک ورزشی، یویچی تاکاهاشی خالق کارتون فوتبالیست ها در مصاحبه اختصاصی با رونامه اسپانیایی آس درباره شغل خود، شخصیت های کارتون، شباهت آنها با کریستیانو رونالدو و لیونل مسی صحبت کرد.
تاکاهاشی در این زمینه گفت: مدت‌هاست به کار تصویر سازی مشغولم اما زمانی که خیلی جوان تر بودم، همیشه دوست داشتم تصویر ساز بزرگی شوم. ستاره های فوتبال مرا تحت تاثیر قرار دادند و در نهایت این کار را انجام دادم. در ژاپن نقاشی و تصویرگری کاری محبوب است.
خالق کارتون فوتبالیست ها افزود: زمانی که می خواهم کاری را شروع کنم، تمام ساعات شبانه روز به تصویرگری می پردازم. ایده کارتون فوتبالیست ها هنگامی به ذهنم آمد که ۱۸ ساله بودم و جام جهانی آرژانتین را تماشا می کردم. تحت تاثیر بازی ها قرار گرفتم. در ژاپن فوتبال ناشناخته بود. تصمیم گرفتم روی این موضوع کار کنم. نزدیک به دو تا سه سال زمان برد تا این کار را به پایان برسانم. زمانی که این تصاویر در سال ۱۹۸۱ منتشر شد، لیگ حرفه ای در ژاپن وجود نداشت. برایم افتخار است که در پیشرفت فوتبال کشورم تاثیر گذار بودم. اکنون ژاپن یک لیگ قوی دارد که تیم ملی نیز به جام جهانی می رود.
تاکاهاشی درباره نخستین بازیکنی که او را تحت تاثیر قرار داد نیز گفت: ماریو کمپس در جام جهانی مرا مجذوب خود کرد و سپس دیگو آرماندو مارادونا. بازی مهاجم آرژانتینی را می‌توانستم به صورت زنده تماشا می‌کردم. به عنوان یک تصویر گر، برایم انتقال احساس بازیکن جذاب تر است.
خالق کارتون فوتبالیست ها درباره سوباسا اوزارای کنونی در جهان فوتبال گفت: لیونل مسی، سوباسای کنونی در جهان فوتبال است. طرفدار بارسلونا هستم و ال کلاسیکو از نخستین بازی های است که از این تیم به یاد دارم. در آن زمان، آخرین فصل حضور لوییس فیگو در بارسا بود. رقابت مسی و رونالدو شبیه، به رقابت سوباسا و کاکرو یوگا است. آن ها دو مهاجم برتر جهان هستند. این رقابت ها به نفع هر دو بازیکن است. مسی، سوباسا و رونالدو، کاکروی جهان واقعی هستند.
تاکاهاشی درباره خلق کارتونی درباره مسی و رونالدو نیز اظهار کرد: این اتفاق هرگز نخواهد افتاد چون این دو فوتبالیست از غیرممکن ها عبور کردند و نمی توان درباره آن ها نوشت.


[ بازدید : 131 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 10 دی 1395 ] [ 23:34 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

در سوگ عروسک گردان کلاه قرمزی


سلام به همه ی دوستان عزیز و همین طور عسل جون امیدوارم همگی خوب خوب باشید و توی درساتون موفق باشید . پست امروز رو اختصاص میدم به خانم دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی که با فوت ایشون همه ی دوست داران کلاه قرمزی غمگین شدند امیدوارم روح ایشون قرین رحمت خدا قرار بگیره و روحش همیشه شاد باشه . ما با کلاه قرمزی خاطرات زیادی داشتیم و همیشه به این موضوع فکر می کردم که چه کسی کلاه قرمزی رو حرکت میده همیشه فکر می کردم کار یه آقا باشه ولی یه خانم به خوبی از عهده این کار براومد و کلاه قرمزی محبوب همه شد.[ بازدید : 118 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ جمعه 10 دی 1395 ] [ 23:20 ] [ نیکا اگامی ]

[ ]

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود آهنگ جدید دانلود تک آهنگ ربات اینستاگرام بدنسازی خرید عطر دانلود آهنگ جدید انجام پروژه متلب
بستن تبلیغات [X]